सल्यान बागचौर आईशोलेशन केन्द्रमा मिनि अक्सिजन प्लान्ट जडान

असार १८, सल्यान । सल्यानको बागचौर नगरपालिकाको आईशोलेशन केन्द्रमा मिनि अक्सिजन प्लान्ट जडान गरिएको छ । कोभिड १९ बाट अति प्रभावित नगरपालिकामा अक्सिजनको मागलाई मध्येनजर गर्दै बिहिबार अक्सिजन प्लान्ट जडान गरिएको हो ।

भविष्यमा आउन सक्ने कोरोनाको तस्रो लहरमा झनै उपयोगि हुने ठानिएको अक्सिजन प्लान्टको बिहिबार नगर प्रमुख लोकमान बुढाथोकीले उद्घाटन गर्नुभएको थियो । राष्ट्रिय आविष्कार केन्द्रले प्रदान गरेको प्लान्ट आविस्कार केन्द्रकै ७ जनाको प्राविधिक टिमले जडान गरेर नगरपालिकालाई हस्तान्तरण गरेको हो ।

प्लान्ट जडान पछि राष्ट्रिय आविष्कार केन्द्रबाट आएको टिमलाई नगरपालिकाले सम्मान सहित बिदाइ गरेको छ । अक्सिजन पलान्टले प्रतिमिनेट ६५ लिटर अक्सिजन उत्पादन गर्नेछ । २ दिन को समयमा राष्ट्रिय अविष्कारको टिमले उक्त अक्सिजन मिनि प्लान्ट जडान गरेको हो ।

निशुल्क रुपमा आफ्नो नगरपालिकाको कोभिड(१९ आइसोलेसन केन्द्रसम्म आएर मिनि अक्सिजन प्लान्ट जडान गरि सहयोग गरेकोमा राष्ट्रिय अविष्कार केन्द्रका महाविर पुनको टिम, सहजीकरण गर्ने भरत डि.सी. शिशिर लगायत सम्पूर्ण टिमलाई नगरपालिकाले धन्यवाद प्रकट गरेको छ ।

अक्सिजन प्लान्ट जडान तथा उद्घाटन कार्यक्रममा नगर उपप्रमुख कल्पना पुन, प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत रामबहादुर हमाल, नगरपालिकाका कर्मचारी र आइसोलेसन केन्द्रका मेडिकल अफिसर जीवन बस्नेत लगायत स्वास्थ्यकर्मीहरूको उपस्थिति रहेको थियो ।

भर्खरै प्रकाशित

तत्कालीन लिबाङ गाविस पूर्व अध्यक्ष आचार्यको निधनप्रति महराद्धारा दुःख व्यक्त

राप्ती प्रेस घोराही, २८ भदौ । रोल्पा जिल्ला तत्कालीन लिबाङ गाविस पूर्वअध्यक्ष हरिप्रसाद आचार्यको निधनप्रति पूर्वसभामुख कृष्णबहादुर महराले दुःख व्यक्त गर्नुभएको छ । महराका कक्षा…

नेपालमा डेल्टा भेरियन्ट फेला

काठमाडौं । नेपालमा फैलिएको कोरोना सङ्क्रमणमा डेल्टा भेरियन्ट देखिएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयका प्रवक्ता डा. कृष्णप्रसाद पौडेलले गत असार २३ देखि भदौ ४…

भौतिक रूपमा विद्यालय खोल्ने स्थानीय तहहरूको तयारी

दाङ १८-भदौ/ कोरोना संक्रमणको दर घटेर निषेधाज्ञा खुकुलो भएसँगै देशभरका स्थानीयतहले विद्यालय भौतिक रूपमा सञ्चालनका लागि तयारी गरेका छन् । विद्यालय खोल्न प्रशासन तयार भए पनि…

अखिल (क्रान्तिकारी) राजपुर गाउँपालिकाकाे प्रथम सम्मेलन सम्पन्न

शिवु खनाल देउखुरी, १६ भदौ । अखिल ( क्रान्तिकारी ) राजपुर गाउँपालिकाको प्रथम सम्मेलन राजपुरमा सप्पन्न भएको छ । अखिल ( क्रान्तिकारी ) राजपुर गाउँपालिकाका…

मुलुक समृद्धिका आधारहरु

विश्वराज आचार्य नेपालमा ७ सय ४४ स्थानीय, ७ प्रदेश र एक संघीय सरकार सञ्चालनमा छन् । हरेक सरकारले प्रत्येक वर्ष नीति तथा कार्यक्रम, बजेट प्रस्तुत…