डाक्टर बन्ने सपनामा कोरिओग्राफर अञ्जली न्यौपाने

पाण्डव शर्मा

घोराही, ६ जेठ । घोराही उपमहामनगरपालिका वडा नं १५ शंकर नगर टोल निवासी अञ्जली न्यौपाने कोरिओग्रफर हुन् । सानै देखि कलाकारीता क्षेत्रमा रुची राख्ने अञ्जलीले अहिले सम्म विभिन्न प्रतियोगितामा उपाधिहरु समेत हासिल गरेकी छिन् ।

प्लसटू सकेर उच्च शिक्षाको पर्खायमा रहेकी अञ्जली अहिले कलाकारीतासँगै आफ्नो शैक्षिक भविष्य उज्ज्वलका लागि संघर्षरत छिन् । ‘भविष्यमा एउटा कुशल आर्युवदे डाक्टर बन्ने मेरो सपना रहेको छ, अहिले त्यसकै तयारीका लागि अध्ययन गरिरहेको छु,’ उनी भन्छिन्, ‘मोडलिङ मेरो रुचीको क्षेत्र हो, यसलाई पनि निरन्तरता दिने सोँचमा छु ।’

सुन्दरतासँगै वौद्धिकताको पनि उत्तिकै महत्व हुने भएकाले आँफूले यस क्षेत्र रोजेको अञ्जली बताउँछिन् । ‘मोडलिङ भनेको शरीर प्रर्दशन गर्ने मात्र होइन, यहाँ पनि ज्ञानगुण र बौद्धिकताका कुरा हुन्छन्,’ उनले भनिन्, ‘मोडलिङ क्षेत्रलाई अँझ सम्मानित बनाउनका लागि बौद्धिक व्यक्तिहरु यो फिल्डमा आउन जरुरी छ ।’

अञ्जलीले यस अघि पनि धेरै उपाधिहरु हासिल गरिसकेकी छिन् । उनले सन् २०१४ मा मिस्टर एण्ड मिस लिटिल दाङमा वेष्ट क्याटवाकको अवार्ड पाइन् । सन् २०१६ मा दाङमा भएको मिस्टर एण्ड मिस राप्तीमा सहभागी भएर मोस्ट ट्यालेन्ट र मोष्ट कन्फिडेण्ट अवार्ड प्राप्त गर्न सफल भइन् । सो प्रतियोगितामा उनले समग्र प्रस्पिर्धामा तेस्रो उपाधा िहासिल गर्न सफल भएकी थिइन् । त्यसैगरी सन् २०१८ मा मिस एसइइ दाङ भयो । सो प्रतियोगितामा अञ्जली सेकेण्ड रनर अफ र मिस लिडरसिप भएकी थिइन् ।

अञ्जली सन् २०१९ मा दाङको घोराहीमा भएको मिस्टर एण्ड मिस दाङमा फष्ट रनरअफ र मोष्ट कन्फिडेन्टको उपाधि हासिल गर्न सफल भएकी थिइन् ।

‘म कक्षा दुईमा पढ्दा देखि नै कलाकारीता क्षेत्रतर्फ रुची राख्दथे,’ अञ्जलीले भनिन्, ‘मेरो बुवा आमाले पनि मलाई सधै कलाकारीता तर्फ लाग्न प्रेरित गर्नुभयो, उहाँहरुले कलाकारीताका साथै पढाइलाई पनि निरन्तरता दिन आग्रह गर्नुहुन्छ ।’

भविष्यमा डाक्टर बनेर गरिव दुखीको सेवा गर्ने आफ्नो लक्ष्य रहेको अञ्जली बताउँछिन् । ‘म आर्युवेद डाक्टर बनेर हाम्रो मुलुकको स्वास्थ्य क्षेत्रको विकासका लागि काम गर्न चाहन्छु,’ उनले भनिन्, ‘साथै मोडलिङ क्षेत्रमा आफ्नो क्षमता प्रस्तुत गरेर यो फिल्डलाई सम्मानित गराउन चाहन्छु ।’


अहिले कोरिओग्राफरको रुपमा समाजमा स्थापित भइसकेकी अञ्जली विभिन्न प्रतियोगितामा नेपालगञ्ज, बुटवल, तुलसीपुर लगायतमा स्थानमा गएर निर्णायमण्डलमा बसेर समेत काम गरिसकेकी छन् । कुनै पनि मोडलिङ वा दृष्यमा देखाउने भिडियोहरुमा कोरिओग्राफरको भूमिका महत्वपूर्ण हुने उनको भनाई छ ।

 

 

भर्खरै प्रकाशित

घुम्न जाउ प्यारीकोट

नारायण बिबश    दाङमा धेरै प्राकृतिक सम्पदा भए पनि कतिपय सम्पदाहरू प्रचार प्रसारको अभावमा ओझेलमा परेकाछन् । यस्तै ओझेलमा परेको प्राकृतिक सम्पदा हो प्यारीकोट ।…

विद्यार्थीहरुले कक्षा १२ को परिक्षा घरबाटै दिन पाउने

काठमाण्डौ, १३ साउन । कक्षा १२ को परीक्षा होम सेन्टरबाटै हुने भएको छ । कोरोना भाइरसको संक्रमणको जोखिमलाई ख्याल गरेर यस पटक होमसेन्टरबाटै परीक्षा लिने…

सांसद पदमा पुनर्बहालीको माग गर्दै चार पूर्वमाओवादी नेताद्वारा सर्वोच्चमा रिट…

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट एमाले प्रवेश गरेका चार नेताले सांसद पदमा पुनर्बहालीको माग गर्दै सर्वोच्च अदालतमा रिट दायर गरेका छन् । नेताहरु टोपबहादुर रायमाझी,…

किसानहरुलाई ५० प्रतिशत अनुदानमा मिनीपावर टिलर र कम्बाईङ्ग मिल

दिप्तीशिखा चौधरी दंगीशरण, १३-साउन । दंगीशरण गाउँपालिकाको कृषिशाखाले दंगीशरणका सहकारी , कृषि समुह र फर्महरुलाई मिनीपावर टिलर र कुटानी पिसानीमिलका लागि (कम्बाईङ्गमिल) वितरण गरेको छ…

जसपाको हेडकाउन्टः यादव पक्ष ३४, ठाकुर पक्ष १६, तटस्थ १

काठमाडौं, ११ साउन । जनता समाजवादी पार्टीको विवादमा निर्वाचन आयोगले कार्यकारिणी समितिका सदस्यहरुलाई सनाखतका लागि बोलाएकोमा अध्यक्ष उपेन्द्र यादव पक्षमा ३४ जना पुगेका छन् ।…