अनेरास्ववियूूकाेे विद्यार्थी जागरण अभियान बंगलाचुलीमा

नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा, प्रचण्ड–नेपाल पक्ष) निकट अनेरास्ववियूले विद्यार्थी जागरण अभियानलाई बंगलाचुली पुर्याएको छ ।

सोही क्रममा बंगलाचुली ५ मा रहेको सुधा मा वि झेल्नेटामा भेला सम्पन्न भएको छ । भेलाले विशाल रोका मगरको अध्यक्षतामा २५ सदस्यीय कार्यसमिति चयन गरिएको छ । जसको उपाध्यक्षहरुमा प्रबिण महरा र सुनिता डांगी , सचिबमा हिरालाल डांगी ,सह सहसचिबहरुमा लिलेश पुन र बिमला सारु मगर , कोषाध्यक्षमा बिमला दर्लामी , संगठन बिभाग प्रमुखमा मुमान सिंह बुढा , खेलकुद बिभाग प्रमुखमा खेमराज ओली र छात्रा बिभाग प्रमुखमा पुजा रावत रहनु भएको छ ।

यसै गरि महेन्द्र मा वि श्रीवारीमा पनि भेला सम्पन्न भएको छ भेलाले खिम बहादुर नेपालीको अध्यक्षतामा २५ सदस्यीय कार्यसमिति चयन गरिएको छ ।जसको उपाध्यक्षहरुमा मदन जिसि र तुल्सी डांगी, सचिबमा रिजन रावत , सह सचिबहरुमा किरण केसी र बिमल ओली , कोषाध्यक्षमा इन्द्र गिरी, संगठन बिभाग प्रमुखमा छबिलाल गिरी, खेलकुद बिभाग प्रमुखमा जीवन डांगी र छात्रा बिभाग प्रमुखमा सृजना ओली रहनु भएको छ ।

यसैगरी महेन्द्र मा वि स्युजामा पदम पुनको अध्यक्षतामा २५ सदस्यीय कार्यसमिति चयन गरिएको छ । जसको उपाध्यक्षहरुमा शान्ती बिक , हुम बहादुर पुन र पुर्ण बिक , सचिबमा अनुशा कार्की , सह सचिबहरुमा अश्मिता भण्डारी , निराजन बिक र सुमित्रा केसि , कोषाध्यक्षमा सुसान सुनार , खेलकुद बिभाग प्रमुखमा चिराग पुन , संगठन बिभाग प्रमुखमा दामोदर नेपाली र छात्रा बिभाग प्रमुखमा बबिता कंवर रहनु भएको छ ।

अनेरास्ववियूका कार्यालय सदस्य तथा क्षेत्र न २ का क्षेत्रीय इन्चार्ज गिरबहादुर महराको प्रमुख आतिथ्यतामा भएको कार्यक्रममा अनेरास्ववियूका सचिवालय सदस्य गोबिन्द मल्ल , सुशील परियार , डिभाइड शर्मा , अनेरास्ववियूका जिल्ला कमिटी सदस्य मनिष पान्डे , झकेन्द्र परियार अनेरास्ववियू महेन्द्र बहुमुखी क्याम्पसका नेताहरु दामोदर भन्डारी र आकाश बिश्वकर्माले सम्बोधन गर्नुभएको थियो ।

कार्यक्रममा प्रमुख अतिथि महराले विद्यार्थीहरु राजनीतिकरुपमा पनि सचेत हुनुपर्ने बताउनुभयो । जनतामा पर्याप्त राजनीतिक चेतना नहुँदाको फाइदा उठाएर प्रतिक्रियावादी तत्वहरुले उपयोग गर्ने गरेको बताउँदै उहाँले विद्यार्थीहरुले सामाजिक तथा राजनीतिक जागरणको नेतृत्व गर्नुपर्ने बताउनुभयो । विद्यार्थीहरुले आफ्नो नियमित पठनपाठनसँगै सामाजिक र रानीतिक क्षेत्रको अगुवाइ गर्ने गरी विकास गर्नुपर्ने धारणा राख्दै उहाँले अहिले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले गरेको संवैधानिक कूको बारेमा जनताको बीचमा बुझाउनुपर्ने र त्यसको अगुवाई विद्यार्थीले गर्नुपर्ने पनि बताउनुभयो ।

भर्खरै प्रकाशित

तत्कालीन लिबाङ गाविस पूर्व अध्यक्ष आचार्यको निधनप्रति महराद्धारा दुःख व्यक्त

राप्ती प्रेस घोराही, २८ भदौ । रोल्पा जिल्ला तत्कालीन लिबाङ गाविस पूर्वअध्यक्ष हरिप्रसाद आचार्यको निधनप्रति पूर्वसभामुख कृष्णबहादुर महराले दुःख व्यक्त गर्नुभएको छ । महराका कक्षा…

नेपालमा डेल्टा भेरियन्ट फेला

काठमाडौं । नेपालमा फैलिएको कोरोना सङ्क्रमणमा डेल्टा भेरियन्ट देखिएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयका प्रवक्ता डा. कृष्णप्रसाद पौडेलले गत असार २३ देखि भदौ ४…

भौतिक रूपमा विद्यालय खोल्ने स्थानीय तहहरूको तयारी

दाङ १८-भदौ/ कोरोना संक्रमणको दर घटेर निषेधाज्ञा खुकुलो भएसँगै देशभरका स्थानीयतहले विद्यालय भौतिक रूपमा सञ्चालनका लागि तयारी गरेका छन् । विद्यालय खोल्न प्रशासन तयार भए पनि…

अखिल (क्रान्तिकारी) राजपुर गाउँपालिकाकाे प्रथम सम्मेलन सम्पन्न

शिवु खनाल देउखुरी, १६ भदौ । अखिल ( क्रान्तिकारी ) राजपुर गाउँपालिकाको प्रथम सम्मेलन राजपुरमा सप्पन्न भएको छ । अखिल ( क्रान्तिकारी ) राजपुर गाउँपालिकाका…

मुलुक समृद्धिका आधारहरु

विश्वराज आचार्य नेपालमा ७ सय ४४ स्थानीय, ७ प्रदेश र एक संघीय सरकार सञ्चालनमा छन् । हरेक सरकारले प्रत्येक वर्ष नीति तथा कार्यक्रम, बजेट प्रस्तुत…